Ekskluzywne torby papierowe ze złoceniem – to prestiż Twojej marki

Ekskluzywne torby firmowe to coś, co określamy w naszej branży jako „majstersztyk” produkcji. Cenimy sobie takie zlecenia, ponieważ możemy do nich wykorzystać nietypowe papiery oraz różnorodne metody uszlachetnień, które pozwalają nam stworzyć wyjątkowe opakowanie podkreślające wyjątkowy charakter i prestiż. Przy ekskluzywnych torbach nawet taki element, jak uchwyt, ma bardzo duże znaczenie. Tu kluczową kwestią jest wybór wysokiej jakość materiałów, bo każdy szczegół wpływa na efekt końcowy. Produkcja ekskluzywnych toreb sprawia nam przyjemność, gdyż pozwala nam wykorzystać surowce, które na co dzień nie są dostępne na naszym rynku, a ich jakość i wyjątkowość pozwala stworzyć eleganckie torby, które nam zapadają w pamięci, a ostateczni właściciele używają ich przez długi czas ceniąc sobie estetykę i niepowtarzalny design.

Najczęściej ekskluzywne torby wykorzystują:

 • eleganckie butiki
 • prestiżowi deweloperzy
 • branża modowa – projektanci ubrań
 • ekskluzywne kliniki i salony kosmetyczne.
 • salony luksusowych aut
 • sklepy z wysokiej jakości artykułami kuchennymi
 • pracownie jubilerskie
 • galerie sztuki
ekskluzywne torby papierowe

Rodzaje uszlachetnień toreb ekskluzywnych

Uszlachetnienie metodą hot stampingu – są to torby ze złoceniem. Złocenia tworzymy za pomocą folii metalicznej – błyszczącej lub matowej. Najpierw przygotowujemy matryce do produkcji. Później nanosimy folie na elementy graficzne – zgodnie ze wzorem na matrycy. Foliujemy arkusze na gorąco.

Uszlachetnienie metodą suchego tłoka – logo lub tekst wytłaczamy w technice tzw. suchego tłoka. W tym procesie używamy przygotowanych wcześniej elementów: matrycy i patrycy. Dzięki temu elementy na torbie stają się  wypukłe.

Uszlachetnienie laminatami soft-touch i scuff free – zadrukowane offsetowo arkusze papieru laminujemy specjalną folią soft touch. Dzięki temu powierzchnia torby jest w dotyku „mięsista” i satynowa. Musisz wiedzieć, że tego rodzaju torby – choć bardzo dobrze wyglądają – nie są bardzo odporne na czynniki mechaniczne. Jeśli ważna jest mała wrażliwość na czynniki mechaniczne ( pocieranie, zadrapania) proponujemy laminat typu scuff free mat odporny na zarysowania.

Uszlachetnienie lakierem UV wybiórczym –torby laminowane matowo możemy dodatkowo uszlachetnić wybiórczym lakierem UV. Dany element – logo lub grafikę – pokrywamy błyszczącym lakierem UV, który wyróżnia go z matowej powierzchni torby.

Papiery ozdobne – do produkcji wykorzystujemy najczęściej papiery (kartony) ozdobne, które są barwione w masie. Dzięki temu torby mają ten sam kolor w środku i na zewnątrz. Papiery ozdobne mogą posiadać również wyjątkową strukturę dodającą wyjątkowego wrażenia.

Jeśli nie torby ekskluzywne to co?2020-05-21T13:30:48+02:00

Zapoznaj się z linią naszych standardowych  toreb papierowych z nadrukiem lub toreb eko.

Jak przygotować pliki do druku torby?2020-05-21T13:33:09+02:00

Zleć nam przygotowanie plików do druku. W ten sposób zyskasz czas i pewność, że pliki są prawidłowo opracowane.

Jeśli wolisz przygotować pliki samodzielnie lub z pomocą agencji reklamowej, poniżej parę istotnych informacji.

 1. Potrzebujemy pliku wektorowego w programie Corel Draw lub Adobe Ilustrator – ai, pdf lub eps.
 2. Przygotowanie do druku – wytyczne:
 • rozdzielczość – 300 DPI (bitmapy, zdjęcia) w skali 1:1,
 • kompozyt – barwy razem (bez separacji),
 • spady – minimum 3 mm do druku offsetowego,
 • kolory: w CMYK – druk offsetowy, Pantone – do druku offsetowego lub hot stamping(grafika wektorowa),
 • wszystkie czcionki (fonty) – zamienione na krzywe.

 

Jak szybko można wyprodukować ekskluzywne torby papierowe?

Produkcja toreb ekskluzywnych wiąże się z dużą ilością uszlachetnień, dlatego czas produkcji będzie dłuższy niż w przypadku toreb przeznaczonych do tzw. „klienta masowego”.

W zależności od nakładu toreb, jesteśmy w stanie wykonać je od 7 do 12 dni roboczych.

Przejdź do góry