Ekskluzywne torby firmowe

Strona główna/Ekskluzywne torby firmowe
Ekskluzywne torby firmowe2017-05-08T10:53:33+02:00

Eleganckie torby to prestiż Twojej marki

Eleganckie torby firmowe to coś, co określamy w naszej branży jako „majstersztyk” produkcji. Chętnie wykonujemy takie zamówienia, ponieważ możemy do nich wykorzystać nietypowe papiery oraz różnorodne metody uszlachetnień. Przy takich torbach nawet taki element, jak uchwyt, ma bardzo duże znaczenie. Tu liczy się jakość materiału, bo każdy szczegół wpływa na efekt końcowy. 

Na elegancki efekt przy torbach reklamowych składają się różne elementy:

 1. materiał – torby prestiżowe możemy wykonać nawet z białego papieru, na którym drukujemy metodą offsetową. Innym wykorzystywanym materiałem jest kreda, którą możemy laminować folią matową.
  Jeśli zależy Ci na osiągnięciu naprawdę dobrego wrażenia, postaw na papier ozdobny. Takiego papieru nie drukujemy, ponieważ ma on już swój kolor – robimy na nim tłoczenie lub hotstamping (tłoczenie z wykorzystaniem folii metalicznej).
 2. uszlachetnienia – m.in. laminowanie folią typu soft touch, wybiórczy lakier UV, hotstamping lub tłoczenie.
  Ze względu na dobre efekty, firmy chętnie decydują się na folię typu soft touch oraz wyróżnienie elementów graficznych za pomocą lakieru UV.
 3. uchwyty – powinny to być tasiemki: satynowe, rypsowe lub bawełniane. Taka torba nie może mieć zwykłego sznurka, gdyż cały elegancki charakter zostanie w ten sposób zniweczony.
  Tasiemki przewlekamy przez dziurki lub wklejamy w rant torby – wtedy otrzymujemy jeszcze lepszy efekt.

Kto wykorzystuje eleganckie torby:

 • eleganckie butiki
 • prestiżowi deweloperzy
 • branża modowa – projektanci ubrań
 • ekskluzywne kliniki i salony kosmetyczne.

Nasze wskazówki:

 • Wyjątkowy efekt możemy osiągnąć przez zaprojektowanie na torbie charakterystycznych wzorów. Wycinamy je specjalnymi nożami na etapie sztancowania, czyli nadawania torbie kształtu.
 • Laminowanie wykonujemy jedynie na białym papierze lub kredzie – papieru ozdobnego nie uszlachetnia się w ten sposób.
 • Nie każdy papier ozdobny nadaje się do wyprodukowania torby papierowej. Czasem papier jest nieodpowiedni, gdyż pęka w miejscach zgięć torby.
ekskluzywna torba reklamowa dla deweloperów

Co trzeba wiedzieć eleganckich torbach reklamowych

 1. Rodzaj druku – możemy wykonać druk offsetowy w dowolnej kolorystyce CMYK lub nadrukować kolory z wzornika Pantone.
 2. Możliwy materiał do produkcji – może być to nawet biały papier czy kreda. Aby osiągnąć najlepszy efekt, rekomendujemy papiery ozdobne – do wyboru z wzorników papierów.
 3. Wymiary – w ofercie mamy kilkadziesiąt wykrojników toreb, ale jesteśmy w stanie przygotować także wykrojnik na potrzeby produkcji konkretnego wymiaru.
 4. Rodzaje uchwytów – stosujemy wyłącznie tasiemki satynowe, rypsowe lub bawełniane.
 5. Możliwe uszlachetnienia:
 • laminowanie folią matową typu soft touch,
 • lakier UV nakładany na wybrane elementy,
 • hotstamping,
 • tłoczenie za pomocą tzw. suchego tłoka.

Krótkie opisy uszlachetnień znajdziesz poniżej.

torba z hot stampingiem

Rodzaje ekskluzywnych toreb i metody produkcji

Torby z uszlachetnieniem hot stamping – są to torby ze złoceniami. Złocenia tworzymy za pomocą folii metalicznej – błyszczącej lub matowej. Najpierw przygotowujemy matryce do produkcji. Później nanosimy folie na elementy graficzne – zgodnie ze wzorem na matrycy. Foliujemy arkusze na gorąco.

Torby z elementami tłoczonymi – logo lub tekst wytłaczamy w technice tzw. suchego tłoka. W tym procesie używamy przygotowanych wcześniej elementów: matrycy i patrycy. Dzięki temu elementy na torbie stają się  wypukłe.

Torby laminowane soft-touch – zadrukowane offsetowo arkusze papieru laminujemy specjalną folią. Dzięki temu powierzchnia torby jest w dotyku „mięsista” i satynowa. Musisz wiedzieć, że tego rodzaju torby – choć bardzo dobrze wyglądają – są mało odporne na czynniki mechaniczne. Może się zdarzyć, że delikatne pocieranie (np. paznokciem) pozostawi na powierzchni torby rysy.

Torby z lakierem UV wybiórczym – torby laminowane folią matową możemy dodatkowo uszlachetnić wybiórczym lakierem UV. Dany element – logo lub grafikę – pokrywamy błyszczącym lakierem UV, który wyróżnia go z matowej powierzchni torby,

Torby wykonane z papierów ozdobnych – do produkcji wykorzystujemy najczęściej papiery (kartony) ozdobne, które są barwione w masie. Dzięki temu torby mają ten sam kolor w środku i na zewnątrz, a nie widać w nich białych krawędzi.

Najczęstsze pytania dotyczące toreb eleganckich

 

Jaka jest wytrzymałość toreb z włókniny?2017-05-08T10:50:02+02:00

(czekamy na informacje od producenta)

Jaką ilość toreb z włókniny muszę zamówić ?2017-05-08T10:55:39+02:00

(czekamy na informacje od producenta)

Jaka jest wielkość torby z włókniny ?2017-05-08T10:56:51+02:00

(czekamy na informacje od producenta)

Jak szybko można wyprodukować ekskluzywne torby firmowe

Produkcja toreb ekskluzywnych wiąże się z dużą ilością uszlachetnień, dlatego czas produkcji będzie dłuższy niż w przypadku toreb przeznaczonych do tzw. „klienta masowego”.

W zależności od nakładu toreb, jesteśmy w stanie wykonać je od 7 do 12 dni roboczych.

Takie torby zrobiliśmy dla naszych Klientów