Ekskluzywne torby papierowe – dla kogo?

Wielu klientów chce zapłacić jak najniższą cenę za opakowanie dla swoich produktów. Zamawia więc torby w najniższej jakości najczęściej z niskiej jakości nadrukiem (sitodruk). O ile jest to dobre rozwiązanie opakowań dla produktów masowych (tanich), to nie sprawdza się przy produktach ekskluzywnych. Z opinii naszych klientów, którzy oferują produkty premium wynika wprost – ekskluzywny  produkt musi być pakowany do ekskluzywnej torby. Z ich doświadczeń wynika, iż klienci używają często na co dzień toreb w którą był zapakowany ich produkt, do noszenia w nich innych rzeczy.

Cechy ekskluzywnych toreb papierowych

Ekskluzywne torby papierowe są wykonane z wysoką starannością, począwszy od wyboru surowca ( często są to kartony ozdobne barwione w masie z różnymi fakturami), przez nadruk (najczęściej metodą hot-stampingu, foliami metalicznymi w różnych kolorach), dodatkowe uszlachetnienia (tłoczenie, lakier UV, uchwytami z taśmy rypsowej lub satynowej) po ręczne klejenie. Te wszystkie zabiegi zapewniają to, iż taka torba wygląda bardzo estetycznie i atrakcyjnie przez co logo znajdujące się na takim produkcie jest kojarzone z produktami ekskluzywnymi. Torba ekskluzywna nie jest opakowaniem które szybko trafia do kosza, lecz stosunkowo przez długi czas pomaga budować markę.

Ile kosztuje ekskluzywna torba papierowa?

Jak z powyższego wynika na końcową cenę wpływa wiele czynników. Koszt surowca na jedną torbę może wynieść kilka lub kilkanaście złotych. Koszt uszlachetnień w zależności od nakładu jest w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Zatem koszt ekskluzywnej torby papierowej może wynieść kilkanaście złotych, a w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt złotych. Rzeczą naturalną jest to, że jeśli produkt  wkładany do torby jest wart kilka lub kilkanaście złotych nie będzie on pakowany w torbę, której koszt wynosi kilkadziesiąt złotych ale jak mawia jeden z naszych klientów – nie mogę koszuli czy swetra wartego kilka tysięcy złotych podawać klientowi w torbie niskiej jakości gdyż to deprecjonuje jakość produktów które sprzedaje. W tym przypadku koszt ekskluzywnej torby papierowej na poziomie kilkudziesięciu złotych jest akceptowalny.

Nasze doświadczenie pozwala zaproponować najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które jednocześnie pozwoli naszym klientom oferować produkty zapakowane  w ekskluzywne torby papierowe.