Nie warto przepłacać…

Większość klientów oferujących ekskluzywne produkty potrzebuje wyjątkowego opakowania. Ekskluzywne torby papierowe jak najbardziej mogą spełnić te oczekiwania. Rzeczą oczywistą jest fakt , że nie wszyscy muszą mieć wiedzę poligraficzną, a co za tym idzie nie znają rozwiązań, które dają szansę stworzyć elegancką torbę papierową, dbając jednocześnie o aspekt ekonomiczny. Dlatego też w paru słowach postaram się przybliżyć aspekty związane z produkcją ekskluzywnych torb papierowych .

Odpowiednie określenie wałściwości toreb drogą do oszczędności

Dobrze przygotowane zapytanie ofertowe decyduje o tym czy otrzymamy właściwą cenę na produkt na którym nam zależy. Często zderzam się z opinią, iż eleganckie torby muszą być sztywne( z grubego papieru/kartonu). O ile ta cecha może być ważna dla dystrybutora ekskluzywnych kamieni do wykończenia wnętrz (może przekazywać w nich ciężkie próbniki) o tyle dla produktów kosmetycznych lub odzieżowych nie jest tak znacząca. Wybór grubości surowca przy papierach lub kartonach ozdobnych ma znaczący wpływ na cenę.

Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest wybór odpowiedniej metody nadruku. Druk offsetowy, sitodruk , hot stamping – to metody najczęściej stosowane przy produkcji eleganckich toreb papierowych. Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od nakładu i projektu graficznego.

Trzecim czynnikiem mającym kluczowy wpływ na cenę jest nakład. Najczęściej ekskluzywne torby papierowe produkowane są w niedużych nakładach. Zawsze w zapytaniu warto wskazać – dwa, trzy nakłady np. dla 50, 100,200 szt. dla których prosimy o kalkulację. Może się okazać że różnica w cenie jednostkowej będzie zaskakująco wysoka.

Dodatkowe uszlachetnienia ( lakier UV, laminaty itd.) przy niskich nakładach mają duży wpływ na cenę końcowego produktu a nie zawsze przynoszą efekt wizualny, który jest wart poniesionych nakładów pieniężnych.

Jak wybrać elegancką torbę papierową spełniającą nasze oczekiwania

Jeśli nie mamy doświadczenia w dziedzinie poligrafii a jesteśmy w posiadaniu torby którą gdzieś otrzymaliśmy i bardzo nam się podoba, najprościej jest spotkać się z przedstawicielem producenta toreb i ją przedstawić. Jeśli nie dysponujemy wzorem poprośmy producenta o przesłanie próbek z jego wcześniejszych produkcji na podstawie których zobaczymy różne zastosowania metod druku, surowca, uszlachetnień itd. co pozwoli nam określić nasze preferencje. Próbki przy okazji pokażą nam jakość oferowanych produktów.

Nasze doświadczenie w kwestii produkcji toreb, pozwala pomóc naszym klientom w wyborze rozwiązań mających na celu stworzenie produktu spełniającego ich oczekiwania mieszczących się w budżecie którym dysponują.